Zespół Kancelarii

Kancelarię prawną tworzy zespół doświadczonych prawników: adwokatów i radców prawnych, a także adwokat ukraiński i  adwokat niemiecki, którzy skutecznie reprezentują naszych klientów w sprawach prawnych, w tym i sprawach sądowych.

Maciej Kacprzak

Maciej Kacprzak

Adwokat | Współwłaściciel

Maciej Kacprzak adwokat Poznań – partner kancelarii prawnej, adwokat w Poznaniu. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Od ukończenia w 1998 r. aplikacji  prowadzi swoją kancelarię w Poznaniu. Będąc adwokatem karnistą prowadzi obrony karne oskarżonych w procesach karnych i przed prokuraturą, jak również reprezentuje pokrzywdzonych w sprawach karnych. Posiada także wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm jak również w dochodzeniu odszkodowań i zadośćuczynień od sprawców wypadków i ubezpieczycieli. Prowadził także wiele spraw sądowych na gruncie prawa cywilnego i prawa rodzinnego, w tym sprawy o rozwód i podział majątku. Biegle włada językiem hiszpańskim, francuskim angielskim i językiem rosyjskim.

Kontakt: maciej@kacprzak.pl

Bartosz Kowalak

Bartosz Kowalak

Radca prawny | Współwłaściciel

Bartosz Kowalak, radca prawny Poznań -partner kancelarii prawnej, od dziecka związany z Poznaniem, i tu wykonujący zawód radcy prawnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, po zakończonej nauce uniwersyteckiej ukończył aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Autor wielu artykułów w prasie prawniczej, twórca i redaktor popularnego bloga prawniczego poświęconego odszkodowaniom: www.blogoodszkodowaniach.pl. Prawnik specjalizujący się w sprawach związanych z dochodzeniem odszkodowań i zadośćuczynień za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć osoby bliskiej.  Specjalista w zakresie prawa cywilnego,  i postępowania cywilnego. Prowadził wiele procesów sądowych reprezentując zarówno powodów jak i pozwanych. Biegle orientuje się w niuansach prawa spadkowego  i prawa rodzinnego.

Biegle włada j. angielskim i językiem rosyjskim. zna także język hiszpański.

Kontakt do radcy prawnego: bartosz.kowalak@kacprzak.pl

blog: www.blogoodszkodowaniach.pl

Zaufaj nami i pozwól sobie pomóc lub doradzić! Skontaktuj się z nami już dziś!

Joanna Jędrzejewska

Radca prawny

Joanna Jędrzejewska, partner Kancelarii prawnej, radca prawny w Poznaniu, absolwentka Wydziału Prawa w Szczecinie, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Specjalistka w zakresie prawa spadkowego i prawa rodzinnego, prawniczka prowadząca sprawy o rozwód, podział majątku ale i nie stroniąca od sporów dotyczących dzieci: kontakty z dziećmi, władza rodzicielska. Jako prawnik zajmuje się na co dzień  prawem oświatowym, regulacjami karty nauczyciela i problemami prawnymi związanymi z dotacją oświatową. W ramach prawa pracy prowadziła wiele procesów o zapłatę wynagrodzenia za nadgodziny. Biegle włada j. angielskim.

Kontakt : joanna.jedrzejewska@kacprzak.pl

Damian Nowicki

Adwokat

Damian Nowicki, partner Kancelarii, pochodzący z Inowrocławia adwokat w Poznaniu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM. Członek poznańskiej Okręgowej Rady Adwokackiej. Autor artykułów fachowych w prasie prawniczej, autor bloga prawniczego poświęconego prawu drogowemu: www.prawokierowcy.pl. Jego zainteresowania zawodowe jako adwokata koncentrują się na prawie karnym i procedurze karnej. Podejmuje się obrony karnej podejrzanych i oskarżonych przed prokuratorem i na sali sądowej. Prowadzi także sprawy rodzinne, rozwody i alimenty. Podejmował się także spraw przeciwko podmiotom rynku finansowego: jak banki (kredyty w frankach) i ubezpieczyciele (odszkodowania z Oc, odszkodowanie za śmierć) . Biegle włada j. angielskim.

Kontakt do adwokata: damian.nowicki@kacprzak.pl

Anna Konrady

Adwokat

Anna Konrady, adwokat w Poznaniu i Jarocinie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania zawodowe jako adwokata koncentrują się na prawie karnym, w tym obronie karnej kierowców powodujących wypadki drogowe, lub zatrzymanych na jeździe pod wpływem alkoholu. Prowadzi sprawy rodzinne,w tym o rozwód i alimenty, sprawy spadkowe (zachowek, dział spadku).  Bardzo dobrze orientuje się także w sprawach związanych z dochodzeniem odszkodowania i zadośćuczynienia. Biegle włada j. angielskim.

Kontakt: anna.konrady@kacprzak.pl

Joanna Nowacka

Radca prawny

Joanna Nowacka, radca prawny w Poznaniu i Jarocinie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na obsłudze prawnej firm i prawie handlowym. Zajmuje się prawem odszkodowań i ubezpieczeń gospodarczych dochodząc dla poszkodowanych odszkodowania i zadośćuczynienia. Specjalista w zakresie prawa spadkowego, jako prawnik prowadziła sprawy o zachowek, dział spadku, czy unieważnienie testamentu.  Biegle włada j. angielskim.

Kontakt: joanna.nowacka@kacprzak.pl

Iryna Myzyna

Adwokat ukraiński

Iryna Myzyna, adwokat z Ukrainy, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Ekonomii i Prawa w Charkowie na Ukrainie. Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Poznaniu, wpisana na tutejszą listę adwokatów jako adwokat zagraniczny. Prawnik rosyjskojęzyczny jak i ukraińskojęzyczny. Specjalistka w zakresie prawa ukraińskiego i rosyjskiego, w szczególności prawa odszkodowań, ukraińskiego prawa pracy, prowadzenia procesów sądowych, likwidacji przedsiębiorstw. Pomaga w obsłudze prawnej firm na Ukrainie i w zakresie regulacji prawa ukraińskiego. Wspiera prawnie przedsiębiorców z Ukrainy, Rosji i Białorusi w Polsce.

Biegle włada językiem  ukraińskim, językiem rosyjskim, językiem polskim i językiem Angielskim.

Kontakt: iryna.myzyna@kacprzak.pl

Semir Al-Lami

Adwokat

adwokat niemiecki Semir Al-Lami, absolwent prawa Freie Universität w Berlinie. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Berlinie, gdzie też świadczy pomoc prawna dla Polaków w Niemczech. Od 2006 roku prowadzi własną kancelarię prawną. Zajmuje się w głównej mierze prawem karnym, rodzinnym, pracy, odszkodowawczym pomagając polskim przedsiebiorcom w Niemczech, czy szerzej Polakom na terenie Niemiec.

Biegle włada j. polskim, j. niemieckiem i angielskim.

Joanna Janiak

Aplikantka radcowska

Joanna Janiak, aplikantka radcowska, wielkopolanka pochodząca z Konina, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Jej zainteresowania zawodowe jako prawnika koncentrują się na regulacjach prawa oświatowego, statusu prawnego nauczycieli, uczniów i placówek oświatowych. Zna się na Karcie nauczyciela i ustawie o systemie oświaty. Prowadzi sprawy sądowe z zakresu prawa spadkowego (dział spadku, zapłata zachowku, unieważnienie testamentu), prawa  rodzinnego (alimenty, podział majątku małżonków). Czynnie reprezentuje poszkodowanych dochodzących odszkodowań i zadośćuczynień w szczególności w sprawach związanych z wypadkiem w pracy.

Biegle włada j. niemieckim i j. angielskim. Intensywnie szlifuje swój język rosyjski.

Kontakt do prawnika: joanna.janiak@kacprzak.pl

Izabela Rybska

Aplikantka radcowska

Izabela Rybska, aplikantka radcowska, absolwentka prawa i filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada doświadczenie z zakresu prawa imigracyjnego zdobyte w czasie pracy na stanowisku referenta prawnego ds. zezwoleń na pobyt czasowy dla cudzoziemców w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie imigracyjnym, prawie pracy i ubezpieczeń komunikacyjnych. Biegle włada j. rosyjskim i j. angielskim.

Kontakt: izabela.rybska@kacprzak.pl

Agnieszka Adamczyk

Sekretarka kancelarii

Agnieszka Adamczyk, sekretarka kancelarii prawnej, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile. W Kancelarii odpowiada za to co najważniejsze i tworzy pomost pomiędzy Klientem poszukującym pomocy prawnej a adwokatem i radcą prawnym. Wie najlepiej gdzie znajdują się akta danej sprawy i który prawnik prowadzi proces sądowy danego Klienta.

 Biegle włada j. angielskim.

Kontakt do sekretariatu kancelarii: sekretariat@kacprzak.pl

Joanna Kowal

Aplikant adwokacki

Joanna Kowal, prawnik – aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu, absolwentka  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka programu Erasmus+ na Universidad Pablo Olavide w Sewilli. Jej zainteresowania prawnicze koncentrują się na prawie  rodzinnym, sprawach o kontakty z dziećmi, alimenty, rozwód jak i sprawach związanych z dochodzeniem zadośćuczynienia i odszkodowań z OC od sprawców wypadków. Jako słuchacz aplikacji adwokackiej zajmuje się także prawem karnym, prowadząc sprawy karne związane z zatrzymaniem prawa jazdy, blokada alkoholową, odpowiedzialnością karną za jazdę po alkoholu, czy jazdę po narkotykach.

Biegle włada j. hiszpańskim i j. angielskim, szlifuje swój język rosyjski.

Kontakt do prawnika: joanna.kowal@kacprzak.pl

Sofiia Fedorova

Prawnik ukraiński

Sofiia Fedorova, prawnik ukraiński, ukończyła prawo na Yaroslav Mudryi National Law University w Charkowie na Ukrainie. w chwili obecnej studentka prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie pracy dotyczącym cudzoziemców, międzynarodowym prawie imigracyjnym i prawie rodzinnym. W kancelarii obsługuje firmy na linii styku Polska – Ukraina. Biegle włada j. rosyjskim, j. ukraińskim, j. polskim i j. angielskim.

Kontakt do prawnika: sofia.fedorova@kacprzak.pl

Agata Brzezińska

Prawnik

Agata Brzezińska, prawnik z Inowrocławia, absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W najbliższym czasie zamierza rozwijać swoją karierę prawniczą startując na aplikację radcowską w Poznaniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie cywilnym, prawie odszkodowań i prawie pracy. Wraz z mecenasem Bartoszem Kowalakiem prowadzi blog poświęcony dochodzeniu odszkodowań dla ofiar wypadków w wyniku, których doszło do urazu biczowego szyi, skręcenia kręgosłupa szyjnego (www.urazzbicza.wordpress.com). Biegle włada j. angielskim.

Kontakt do prawnika: agata.brzezinska@kacprzak.pl